Новости

Прилуцькою місцевою прокуратурою проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів.

Під головуванням керівника Прилуцької місцевої прокуратури Богдана Зарічанського 19 липня поточного року проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів.


В роботі наради прийняли участь: т.в.о. начальника Прилуцького ВП ГУНП в Чернігівській області Яцик О.А., керівники правоохоронних органів Прилуцького, Ічнянського, Варвинського та Срібнянського районів, територіальних органів з питань пробації, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

На нараді обговорено питання стану протидії злочинності та кримінальної корупції, ефективності взаємодії правоохоронних органів у сфері запобігання і протидії злочинності на підвідомчій території.

 

Учасники наради виступили з інформацією про проведену роботу з указаних питань.

Слід відмітити, що вжиті правоохоронними органами регіону заходи протидії злочинності певним чином сприяли стабілізації рівня злочинності в підвідомчих районах.

Зокрема, на 11,4% зменшилась кількість зареєстрованих злочинів у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року (1639 проти 1850), на 41,3% зменшилась кількість тяжких злочинів (291 проти 496).

 

Так, у поточному році проводилось досудове розслідування у 11 (2017 – 1) кримінальних провадженнях у бюджетній сфері, які скеровані до суду, 5 (2017 – 1) – у земельній сфері, з яких 3 скеровано до суду, у 1 кримінальному провадженні особі повідомлено про підозру та 3 (2017 – 0) про корупційні правопорушення, обвинувальні акти у яких направлені до суду, один з яких за фактом пропозиції неправомірної вигоди, один за фактом отримання неправомірної вигоди.

 

Завдяки скоординованим заходам правоохоронних органів та утвореній спільній групі щодо виявлення та розкриття злочинів у земельній сфері Прилуцькою місцевою прокуратурою виявлено 2 кримінальні правопорушення (1 з яких на території Прилуцького району, с. Переволочна, 1 – Срібнянський район), пов’язаних із самовільним зайняттям земельних ділянок в охоронній зоні електричних мереж. За вказаними фактами досудове розслідування завершено з направленням обвинувальних актів стосовно правопорушників до суду.

Керівництвом місцевої прокуратури увагу керівників правоохоронних органів звернуто на низку важливих питань, які потребують вирішення, а це і подолання негативних тенденцій в динаміці та структурі злочинності, і виявлення злочинів у економічній та господарській сферах, що має своїм наслідком фактичну реєстрацію, розслідування та направлення до суду кримінальних проваджень про злочини з ознаками корупції, у сфері довкілля, у бюджетній та земельній сферах.

 

На завершення наради керівник місцевої прокуратури Зарічанський Б.Г. акцентував увагу присутніх на необхідності подальшої активізації роботи та удосконалення співпраці правоохоронних органів, сприяння органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, в тому числі у проведенні профілактично-роз’яснювальної роботи серед неповнолітніх.

 

За результатами роботи наради визначено конкретні заходи з обговорених питань.