Новости

За втручання Прилуцької місцевої прокуратури до державної власності повернуто 28 га земель сільськогосподарського призначення

Прилуцькою місцевою прокуратурою під час вивчення стану законності щодо використання земель сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства відреаговано на порушення вимог законодавства при розпорядженні землями державної власності.


Як встановлено прокуратурою, у 2015 році Головним управління Держгеокадастру у Чернігівській області на території Піддубівської сільської ради Прилуцького району одному із громадян для ведення фермерського господарства із земель державної власності сільськогосподарського призначення надано у користування 28 га ріллі.


Згідно вимог законодавства, яке діяло на той час, громадянину для ведення фермерського господарства землі надавалась без проведення конкурсних процедур та із застосування невеликих орендних ставок на землю.


Однак, в подальшому, отримавши земельну ділянку громадянин не мав наміру займатись фермерською діяльністю, а відразу передав землю в суборенду суб’єкту господарювання для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що дало йому можливість отримати землю в обхід конкурсних процедур за невелику орендну плату.


На усунення виявленого порушення та з метою повернення до власності держави земельної ділянки, яка вибула із її розпорядження незаконно, Прилуцькою місцевою прокуратурою заявлено позов, який рішенням суду від 17.04.2018 задоволено повністю.


Таким   чином,   повернення земельної ділянки до держави вартістю 493 тис. грн. надасть можливість передати її в оренду іншому добросовісному орендарю.