Новости

Прилуцькою місцевою прокуратурою проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів.

Під головуванням керівника Прилуцької місцевої прокуратури Богдана Зарічанського 15 лютого поточного року проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів.


В роботі наради прийняли участь:  перший заступник керівника Прилуцької місцевої прокуратури, начальники відділів місцевої прокуратури, керівники правоохоронних органів Прилуцького, Ічнянського, Варвинського та Срібнянського районів, територіальних органів з питань пробації, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, голова Прилуцького міськрайонного суду.


На нараді обговорено питання стану злочинності в регіоні, питання правоохоронної діяльності та шляхи підвищення її ефективності.


Учасники наради виступили з інформацією про проведену роботу протягом 2017 року  з указаних питань.


Слід відмітити, що вжиті правоохоронними органами регіону протягом 2017 року заходи протидії злочинності певним чином сприяли стабілізації рівня злочинності в підвідомчих районах.


На 42,9% зменшилась кількість особливо тяжких злочинів (20 проти 35).

 

На 7,6% зменшилась кількість тяжких злочинів (901 проти 975).  

 

Зменшилась кількість облікованих кримінальних правопорушень окремих категорій:

- на 44,4 % (20 проти 36) зменшилась кількість грабежів;

- на 50 % (з 6 до 3) зменшилась кількість умисних вбивств;

- на 33,3 % (з 12 до 8) зменшилася кількість облікованих ДТП зі смертельними наслідками.

 

Дещо зменшилась кількість шахрайств вчинених в минулому році, тому динаміка становить 2,7 % (180 проти 185).  

Покращилась робота правоохоронних органів з виявлення злочинів у сфері незаконного   обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і  прекурсорів.  У 2017 році   виявлено 13 фактів  їх  збуту   (Прилуцький -10, Ічнянський -3).  

 

В минулому році до суду направлено 5 обвинувальних актів  про кримінальні правопорушення  у сфері  лісових  ресурсів.  З   них: 3 - за ст. 246 КК України (незаконна порубка лісу), 1 - за ст. 185 КК України (крадіжка), 1 - за ст. 356 КК України (самоправство). З метою виявлення кримінальних правопорушень по злочинах проти довкілля у 2017 створена мобільна група з виявлення та документування фактів незаконного транспортування лісу без відповідних документів, робота якої дала позитивні результати.

 

До суду у минулому році направлено 1 обвинувальний акт у кримінальному провадженні про корупційний злочин, передбачений ч. 1 ст. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання не неправомірної вигоди службовою особою). У 2015-2016 роках таких злочинів не виявлено.

 

Також, у минулому році до суду скеровано 5 обвинувальних актів  у кримінальних провадженнях у бюджетній сфері (Прилуцький ВП – 3, по одному Варвинський та Срібнянський ВП). Для порівняння у 2016-1 обвинувальний акт.

 

Керівництвом місцевої прокуратури увагу керівників правоохоронних органів звернуто на низку важливих питань, які потребують вирішення, а це і подолання негативних тенденцій в динаміці та структурі злочинності, і виявлення злочинів у нафтовидобувній, природоохоронній та бюджетній сферах, і активізація стану протидії корупції, насамперед у фінансово-кредитній, банківській системах, агропромисловому та паливно-енергетичному комплексах.

 

На завершення наради керівник місцевої прокуратури Зарічанський Б.Г. акцентував увагу присутніх на необхідності подальшої активізації роботи та удосконалення співпраці правоохоронних органів.

 

За результатами роботи наради визначено конкретні заходи з обговорених питань та заплановані спільні перевірки.