Новости

Прокуратурою пред’явлено позовні заяви щодо повернення в державу земельних ділянок, загальною вартістю понад 1 млн. грн.

Вивченням стану законності у сфері земельних відносин під час надання земель сільськогосподарського призначення для ведення  фермерського господарства, Прилуцькою місцевою прокуратурою встановлено численні порушення вимог земельного законодавства при передачі земельних ділянок у користування громадянам для ведення фермерського господарства.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, встановлених частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу.


Винятками з даного правила, серед іншого, є передача земельних ділянок в оренду для ведення фермерського господарства.


Вимогами ст. 123 Земельного кодексу України передбачено відповідний порядок отримання земельної ділянки в користування для ведення фермерського господарства.


Після проходження передбаченого законодавством порядку, особа, яка набула права користування земельною ділянкою, повинна створити фермерське господарство.


В порушення вказаних вимог, фермерські господарства на території Прилуцького району, як правило, не створюються, а земельні ділянки передаються в суборенду вже існуючим сільськогосподарським товаровиробникам для здійснення ними сільськогосподарської діяльності.


Таким чином, порушуючи вимоги земельного законодавства, створюються передумови для невиправданого, штучного використання процедури заснування фермерського господарства як спрощеного, пільгового порядку отримання іншими приватними суб’єктами в користування земель держаної чи комунальної власності поза передбаченою законом обов’язковою процедурою-без проведення земельних торгів.


На даний час ухвалами Прилуцького міськрайонного суду відкриті провадження у справах за позовами Прилуцької місцевої прокуратури до двох громадян України про визнання наказів, договорів оренди землі загальною площею 65 га на загальну суму понад 1 млн. грн., недійсними.


За іншими фактами готуються позовні заяви.