Новости

Прилуцька прокуратура здійснює представництво у сфері охорони дитинства

Прилуцькою місцевою прокуратурою постійно приділяється увага стану законності при укладенні договорів оренди приміщень закладів освіти.


Встановленю, що між відділом освіти та 2 двома фізичними особами-підприємцями укладені договори оренди нежитлових приміщень, що є об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селища Варвинського району та перебувають в оперативному управлінні (господарському віданні) відділу освіти. Зазначене майно передано в оренду з метою надання послуг перукарні.


Відповідно до норм чинного законодавства приміщення навчальних закладів дозволено передавати в оренду лише для провадження освітньої діяльності, натомість спірні приміщення передані в оренду фізичним особам-підприємцям для здійснення підприємницької діяльності – розміщення перукарні, тобто для використання з метою, що не пов'язана з освітньою діяльністю.


З огляду на викладене, Прилуцькою місцевою прокуратурою до Господарського суду Чернігівської області подано два позови про визнання недійсними договорів оренди та зобов’язання повернути нежитлові приміщення.


В ході судового розгляду позовні вимоги прокуратури відділом освіти виконано в добровільному порядку, у зв'язку з чим провадження у справах припинено.