Новости

Робота Прилуцької місцевої прокуратури у сфері запобігання та протидії корупції за 6 місяців 2017 року

Прилуцькою місцевою прокуратурою, як спеціально уповноваженим суб¢єктом у сфері протидії корупції, здійснюється систематичний аналіз стану законності у сфері запобігання корупції з метою попередження корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень у публічній і приватній сферах суспільних відносин.


За результатами проведеної роботи у першому півріччі 2017 року виявлено ряд фактів порушення Закону України «Про запобігання корупції» посадовими особами місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування, в томі числі вимог вказаного закону щодо фінансового контролю, порушення вимог щодо сумісництва, вчинення дій в умовах конфлікту інтересів.


Зокрема виявлено такі порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» як: не створення постійних комісій із запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, поводження з майном, що може бути неправомірною вигодою та подарунками, відсутність підрозділів (осіб) з питань запобігання та виявлення корупції, внесення недостовірних відомостей до декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та інші.


З метою усунення виявлених порушень вимог закону, виявлення причин і умов, що цьому сприяли Прилуцькою місцевою прокуратурою на адресу органів, в яких виявлено порушення, внесено 15 подань, з яких 11 на даний час розглянуті та задоволені, 4 подання перебувають на розгляді.


З числа вищевказаних Прилуцькою місцевою прокуратурою -  6 подань,  Варвинським – 3, Срібнянським відділом Прилуцької місцевої прокуратури – 4, Ічнянським -   2 подання.


З вказаних подань 4 внесено з метою усунення причин та умов, що сприяли вчиненню адміністративних правопорушень, пов¢язаних з корупцією та корупційних злочинів, 2 подання на усунення порушень закону щодо потенційного конфлікту інтересів, передачі особами, уповноваженими на виконання функцій місцевого самоврядування корпоративних прав, 2 подання на усунення порушень вимог закону щодо фінансового контролю.


Упродовж 6 місяців 2017 Прилуцькою місцевою прокуратурою зібрано та передано до УЕЗ матеріали про вчинення 8 адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією відносно 6 осіб. За вказаними матеріалами складено 8 адміністративних протоколів, які направлені до суду для розгляду.


За    участі    прокурорів    Прилуцької      місцевої прокуратури    у    справах   про  адміністративні правопорушення,   пов’язані   з   корупцією протягом   поточного   2017  року до   адміністративної відповідальності притягнуто за 14 протоколами 6 осіб та накладено штрафів на суму від 3400 до 5100 грн.