Новости

За вчинення корупційного злочину, начальнику відділу освіти Варвинської РДА реальний строк - 5 років позбавлення волі

Вироком Варвинського районного суду 14.04.2017 начальника відділу освіти Варвинської РДА, неправомірні дії якого у 2016 було викрито Прилуцькою місцевою прокуратурою спільно з СБУ, визнано винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191 КК України (розтрата чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене у великих розмірах), ч. 1 ст. 366 КК України (підроблення офіційних документів службовою особою); колишнього директора підрядного товариства – за ч. 2 ст. 366 КК України (підроблення офіційних документів службовою особою, що спричинило тяжкі наслідки) та інженера з технічного нагляду за ч. 1 ст. 358 КК України (підроблення офіційного документа особою, яка має право посвідчувати його з метою використання його іншими особам).

        

Незважаючи на повне невизнання вини начальником відділу освіти та перешкоджання встановленні істини у справі стороною захисту, прокурором доведено, що начальник відділу освіти діючи умисно, достовірно знаючи, що підрядні роботи з реконструкції Варвинської ЗОШ в повному об’ємі не виконані, вчинив службове підроблення проставивши в актах форми КБ-2 приймання виконаних робіт за грудень 2015 року і довідках форми КБ-3 про вартість виконаних робіт та витрат свої підписи та відтиски печатки і тим самим надав їм статус офіційних. Після чого передав їх до казначейської служби для оплати вартості виконаних робіт.

        

В результаті підписання незаконно врахованих в актах виконаних робіт, підсудний вчинив розтрату бюджетних коштів на суму 230 тис.грн.

        

Враховуючи суспільний резонанс та актуальність корупційного кримінального правопорушення, державним обвинувачем у суді доведено повністю вину обвинуваченого зібраними доказами і викладено принципову позицію призначення міри покарання, пов’язаної з позбавлення волі.


Суд врахував доводи прокурора, визнав обвинуваченого винним у  вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення та засудив посадовця за сукупністю злочинів на 5 років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій строком на 2 роки.


Також суд призначив покарання директору підрядного товариства, яке здійснювали роботи з реконструкції Варвинської ЗОШ у вигляді 2 років позбавлення волі, звільнивши від відбування покарання з іспитовим строком в 1 рік, з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, зі штрафом в розмірі 250 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 4250 гривень.


Інженеру з технічного нагляду, який повністю визнавав себе винним та розкаявся, суд призначив покарання у вигляді штрафу у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 1700 гривень.