Новости

Стан використання земель державної власності закладами освіти в полі зору Прилуцької місцевої прокуратури

За результатами вивчення інформації у сфері охорони дитинства з питань додержання вимог законодавства при використанні земель державної власності закладами освіти на території Срібнянського району, Срібнянським відділом Прилуцької місцевої прокуратури виявлено факт порушення інтересів держави при використанні земель сільськогосподарського призначення, переданих в оренду одному з професійних аграрних ліцеїв району.

        

Так, після отримання в оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 179,5 га, нормативна грошова оцінка яких становить майже 3 мільйони гривень, ліцеєм було укладено з одним із сільськогосподарських підприємств області договір спільного ведення рослинницького сільськогосподарського виробництва. За умовами укладеного договору сільгосппідприємство фактично отримало вказану земельну ділянку у користування для виробництва сільськогосподарської продукції. Вказаний договір по своїй правовій природі був удаваним правочином, оскільки укладений з метою приховання іншого правочину - договору суборенди землі. Також, зазначений договір укладено без згоди розпорядника земельних ділянок – Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області, чим порушено вимоги Земельного кодексу України та Закону України «Про оренду землі».


З метою захисту інтересів держави Прилуцькою місцевою прокуратурою до Господарського суду Чернігівської області пред’явлено позовну заяву про визнання недійсним договору та повернення земельних ділянок. Під час судового розгляду відповідачі, фактично підтвердивши правомірність та обґрунтованість позовних вимог прокурора, добровільно розірвали спірний договір та підписали акт передачі – приймання земельних ділянок, у зв’язку з чим  11.04.2017 провадження у справі припинено.