Новости

Робота Прилуцької місцевої прокуратури у сфері запобігання та протидії корупції у 1 кварталі 2017 року


 

Прилуцькою місцевою прокуратурою як спеціально уповноваженим суб¢єктом у сфері протидії корупції здійснюється систематичний аналіз стану законності у сфері запобігання корупції з метою попередження корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень у публічній і приватній сферах суспільних відносин.


За результатами проведеної роботи у першому кварталі 2017 року виявлено ряд фактів порушення Закону України «Про запобігання корупції» посадовими особами місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування, в томі числі вимог вказаного закону щодо фінансового контролю, порушення вимог щодо сумісництва, вчинення дій в умовах конфлікту інтересів.


Зокрема виявлено такі порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» як: не створення постійних комісій із запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, поводження з майном, що може бути неправомірною вигодою та подарунками, відсутність підрозділів (осіб) з питань запобігання та виявлення корупції, внесення недостовірних відомостей до декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та інші.


З метою усунення виявлених порушень вимог закону, виявлення причин і умов, що цьому сприяли Прилуцькою місцевою прокуратурою на адресу органів, в яких виявлено порушення, внесено 10  подань в порядку ч. 3 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції», з яких 4 на даний час розглянуто та задоволено, порушення закону або причини та умови, що їм сприяли усунуті; 6 подань перебувають на розгляді.


Проведеним вивченням стану законності у сфері запобігання корупції з метою попередження корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень у публічній і приватній сферах суспільних відносин установлено порушення обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності  інспектором з охорони природо-заповідного фонду національного природного парку, який займався іншою оплачуваною діяльністю, за що тримав грошову винагороду, чим порушив вимоги, передбачені ст. 25 Закону України «Про запобігання корупції», тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-4 КУпАП. Матеріали скеровані до УЗЕ  в Чернігівській області ДЗЕ НПУ для складання протоколу про адміністративне правопорушення. На даний час за матеріалами, зібраними прокуратурою складено протокол про адміністративне правопорушення, пов¢язане з корупцією та направлено для розгляду до суду.


Також встановлено факт вчинення сільським головою дій в умовах реального конфлікту інтересів, а саме надання ним позитивної характеристики щодо свого сина у ході розслідування кримінального провадження з метою впливу на прийняття в подальшому судом рішення у цьому провадженні, при цьому про конфлікт інтересів сільську раду не повідомив.


Матеріали за вказаним фактом скеровані до уповноваженого органу для складання протоколу про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч. ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП.


Також  виявлено факт неподання начальником відділу районної державної адміністрації шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2015 рік, яку державні службовці категорії «В» повинні були подати до 1 листопада 2016 року.


За вказаним фактом Прилуцькою місцевою прокуратурою до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про кримінальне правопорушення, передбачене ст. 366-1 КК України. Триває слідство, в ході якого з’ясовуються обставини та причини неподання декларації чиновником.

        

 Робота на напрямку запобігання та протидії корупції та пов¢язаних з корупцією правопорушень триває.


За наявності інформації про вчинення корупційних або пов¢язаних з корупцією правопорушень просимо інформувати Прилуцьку місцеву прокуратуру для вжиття передбачених законом заходів з метою притягнення винних осіб до відповідальності  та усунення порушень закону за тел. 3-01-04 або 3-21-46 чи на електронну адресу: priluki.prok@chrg.gp.gov.ua.